Dr.Öğr.Üyesi Eser AĞAR

1977 yılında Adana’da doğdu. İlk - orta ve lise eğitimini Adana ’da tamamladı. 1995 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde tıp eğitimine başlayan Eser Ağar yaz aylarında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniğinde estetik ve rekonstrüktif cerrahi konusunda eğitim aldı ve kendini geliştirdi.

6 yıl süren tıp eğitiminin ardından 2001 yılında mezun oldu. 2002 yılında İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimine başladı. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Perinatoloji Bölümüne tayin oldu.

Buradaki çalışmalarını tamamladıktan sonra tekrar Şişli Etfal Hastanesine dönüp uzmanlık eğitimini tamamladı. Mecburi hizmet görevini Şanlıurfa Siverek Devlet Hastanesinde yaptı. 2008 yılında Kayseri Asker Hastanesinde askerlik görevini yaptı.

2009-2010 yılları arasında Sultançiftliği Bahat Hastanesinde ardından Medicana International Hastanesinde görev yaptı.

Estetik cerrahiye olan ilgisi nedeni ile 2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’a gitti. Genital bölge estetiği konusunda dünyaca ünlü Dr.Red Alinsod ile birlikte Labioplasti, Labium Majus Estetiği, Klitoris Estetiği, Himenoplasti, Vajinal Rejuvenation ve Vajinal Daraltma konusunda çalışmalar yaptı.

Amerika Birleşik Devletlerinden döndükten sonra Silivri Anadolu Hastanesinde 3,5 yıl, Silivri Kolan Hastanesinde 2,5 yıl çalıştı. Hastalarına sunduğu hizmetin kalitesini ve niteliğini artırmak amacı ile Haziran 2017 den itibaren kendi kurduğu kadın sağlığı ünitesinde hastalarına hizmet vermektedir.

2016 yılında Dr. Öğretim Üyesi ünvanını almıştır. Akademik çalışmalarını İstanbul Gelişim Üniversitesinde sürdürmektedir.

HPV ile ilgili yaptığı çalışmalar uluslararası dergilerde makale olarak yayınlanmış ve farklı kongrelerde bildiri şeklinde sunulmuştur. HPV tedavisinde lazer uygulamaları ve etkinliği ile ilgili çalışmalarının yer aldığı kitap bölümü uluslararası yayınevi statüsünde olan Akademisyen Yayınevi’ nin “Güncel Kadın Hastalıkları ve Doğum” kitabında bölüm olarak yayınlanmıştır.

HPV virüsünün tüm dünyada her geçen gün daha fazla insanı etkilediği gerçeği ile yola çıkarak, HPV virüsü, genital siğil tanısı, tedavisi, takibi ve korunması ile konuya yoğunlaşmıştır. HPV virüsü genel olarak çiftleri etkileyen bir virüs olduğu için bütüncül bir şeklinde tedavi edilmesi şarttır. Bu ihtiyaç ile birlikte erkek hastaların da HPV ile ilgili tedavilerini üstlenmiştir.

Halen üzerinde çalıştığı HPV ile ilgili bilimsel makaleler de çok yakında okuyucuları ile buluşacaktır.
Sosyal Medya


Bize Yazın