Siğil Kremleri

İnternette gezindiğinizde siğil ile ilgili yüzlerce ilaç, bitki, fitoterapi ürünleri, spreyler ve kremler görürsünüz. Eğer bir hastalığın tedavisinde "bir sürü ilaç" kullanılıyorsa o hastalığın kesin bir tedavisi yok demektir. İşte bu sebeple siğil tedavisi tüccarların, pazarlamacıların ve şarlatanların çok ilgisini çekmektedir. Bu dolandırıcılar genellikle ne verirseniz verin zaten kendiliğinden geçebilen ya da ne verirseniz verin hiç geçmeyen hastalıklara ilgi duyarlar.

Siğili gören kişi çoğunlukla korku, utanma duygusu ya da maddi olanaksızlıklar neticesinde bu dolandırıcıların eline düşer. Ruhsatsız siğil kremi ve bilmediği ruhsatsız ilaçları internetten sipariş ederek gizli gizli kullanır. Tedavi edilmese de kendiliğinden kaybolabilen siğiller mevcuttur. Kişi tanıdıklarından bu isimli kremi kullandım siğilim geçti, ya da bu ilacı sürdüm siğilim geçti şeklinde yanlış yönlendirmeler alabilir. Ruhsatlı siğil kremlerine bile yanıt birkaç seansta elde edilebildiği gibi bazı olgularda tedaviye geç yanıt hatta yanıtsızlık olabilmektedir.

Hekim kontrolü ve gözetimi dışında kullanılan ruhsatsız siğil kremleri tedavide geç kalmaya, siğilde çoğalmaya ve zaman kaybına yol açmaktadır. Bütün bunlar sonucunda karşı cinse bulaşma ihtimali artmaktadır.

Siğil kremi dışında siğili tahrip eden ruhsatlı ilaçlar da mevcuttur. Bu siğil ilaçları çoğunlukla hekim kontrolünde uygulanmak üzere üretilmişlerdir. Yanlış kullanımlarında ciltte yanıklara sebep olurlar. Siğili tedavi etmek isterken ciddi cilt yanıkları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Kullanım zorlukları, düşük etkinlikleri ve yüksek nüks oranları göz önünde bulundurulduğunda internette satılan ruhsatsız satılan siğil kremi ve siğil ilaçlarını kesinlikle kullanmayınız. Şayet kullanırsanız siğil tedavisinde gecikmeye ve siğilin yayılmasına sebep olursunuz.

Bir diğer önemli konu da siğil tedavisi ile kombine yapılması gereken HPV tiplendirme testidir. Evde yapılan krem tedavilerinde tedavide gecikme yaşanmakta aynı zamanda HPV tipini belirleme şansı da olmamaktadır.

Siğil tedavisinde fraksiyonel lazer, siğilin kısa sürede tamamen yok edilmesi, başarı oranının yükselmesi ve nüks oranının düşürülmesi açısından tercih edilmelidir.

Silivri’ de bulunan HPV Tedavi Merkezimizde fraksiyonel lazer ile HPV tedavisi yapılmaktadır. Merkezimizde sadece genital bölge değil vücudun bütün bölgelerinde oluşan siğillerin tedavisi ve HPV tiplendirme testi yapılmaktadır.

Siğil tedavisi krem ile tedavi edecek kadar basit bir tedavi değildir. Lütfen zaman kaybetmeden merkezimize başvurunuz ve uzman doktor gözetiminde tedavi olunuz.

Merkezimizden sadece lazer ile siğil tedavisi, sadece HPV testi, sadece smear, sadece muayene için tek tek fiyat alabilirsiniz. Ayrıca muayene + smear (kadınlarda) + HPV tiplendirme testi + lazer ile siğil tedavisinin hepsi için daha uygun fiyat bilgisi alabilirsiniz. Siğil tedavisi fiyatlarımız gizli değildir. Dileyen hastalarımıza telefonda hpv testi ile ilgili ve siğil tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi vermekteyiz.

Siğil tedavisi için bizlere ulaşmak, siğil tedavisi fiyatlarını öğrenmek, HPV ve fraksiyonel lazer hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0 212 986 08 22 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. HPV konusunda uzman olan çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir !
HPV Aşısı
HPV Aşısı

HPV aşıları koruyucu özellikte olup rekombinant teknoloji ile üretilmektedir. Ülkemizde iki çeşit HPV aşısı mevcuttur.

Sayfaya Git

Arama Terimleri
  • siğil kremi
  • krem ile siğil tedavisi
  • siğil kremi işe yarar mı
  • krem siğili yok eder mi
  • kremler ile hpv tedavisi