Kasıkta Siğil

HPV enfeksiyonu kasıkta, peniste, vajinada siğil şeklinde bulgu verebilir. Virüsü barındıran genital sıvıların cinsel organ bölgesindeki çatlaklara bulaşması neticesinde cinsel organlarda siğiller oluşur. Erkeklerde penis kökü siğilin en sık görüldüğü yerdir. Kasıkta siğil ikinci sıradadır. Kadınlarda en sık vajina makat arası bölgede siğil görülür, kasıkta siğil yine ikinci sırada izlenir. Kasık bölgesine siğil çoğunlukla birincil yerleşim yerlerinden (penis kökü ve vajina makat arası fourchet bölgesinden) yayılım ile olur. Bulaş olduktan 1-6 ay sonra belirti verdiğinde de genellikle beyaz gri renkli, saplı veya karnabahar şeklinde bazen geniş tabanlı kabarıklıklar oluşur. Kasıkta ve cinsel organlarda izlenen siğiller kaşıntı ve kanamaya sebep olabilir. Vajinadaki siğillerde daha çok kaşıntı izlenir. Vajina siğilleri bazen hiç bulgu vermeyip büyük boyutlara ulaşabilir.

Cinsel organlarda görülen siğiller dağınık ve küçük olabildikleri gibi birbiriyle birleşip çok büyük boyutlara ulaşabilirler. Kasıkta, penis ve vajina gibi cinsel organlarda yerleşen siğiller bazen ben (nevüs) ile karıştırılabilir ve hasta tarafından yıllarca ihmal edilebilir. Kasıkta ve cinsel organlarda siğil tespit edildiğinde bu siğillerin tedavi edilmesi ve bu siğile neden olan HPV virüsünün tipini belirlemek gerekir, zira yüksek riskli onkojenik olan virüslerle meydana gelen enfeksiyonlarda rahim ağzı kanseri ve penis kanseri riskinin arttığını biliyoruz. Kasıkta ve cinsel organlarda siğil tek ve az ise sadece o bölgeyi uyuşturarak fraksiyonel lazer ile siğili yok etmek mümkündür ancak yaygın ve kitle haline gelmiş siğillerde genel anestezi altında tedavi tercih edilir. Vajinadaki siğilleri tedavi ederken lokal anesteziye gerek duyulmayabilir. Diğer genital siğillerde olduğu gibi kasık siğilinin de tekrarlama olasılığı söz konusudur. Tekrar siğil oluşursa yine aynı şekilde tedavi tekrarlanır. Tekrarlamasını önleyici ve vücuttan HPV virüsünün atılmasını kolaylaştırıcı önlemler alınarak tedavi yapılır. Bu önlemler kasıktaki siğillerin koparılmaması, kanatılmaması, kasık bölgesindeki kıllara jilet ya da ağda ile epilasyon uygulanmaması, sigara içilmemesi, vücut bağışıklığının yüksek tutulmasıdır.

Silivri’de bulunan HPV Tedavi Merkezimizde fraksiyonel lazer ile siğil tedavisi, genital siğil yakma operasyonları yapılmaktadır.

Silivri’ de bulunan HPV Tedavi Merkezimizde fraksiyonel lazer ile kasık siğili yakma operasyonları yapılmaktadır. Merkezimizde sadece kasık, genital bölge değil vücudun bütün bölgelerinde oluşan siğillerin tedavisi yapılmaktadır.


Kasık Siğili yaktırmak için bizlere ulaşmak, kasık siğili yaktırma ücret bilgisini öğrenmek, hpv ve fraksiyonel lazer hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için 0 212 986 08 22 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. HPV konusunda uzman olan çalışanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.


Bu yazımız da ilginizi çekebilir !
CIN 1,2,3 Nedir?
CIN 1,2,3 Nedir?

Yüksek riskli HPV virüsü tiplerini taşıyan her kadının kolposkopi yaptırması gerekmektedir, kolposkopi işlemi sırasında anesteziye gerek yoktur.

Sayfaya Git

Arama Terimleri
 • Kasık siğili yakmak acıtır mı
 • Kasık siğili nasıl yakılır
 • Kasık siğili Yakma
 • Kasık siğili Yaktırma
 • Kasık siğili Dondurma
 • Kasık siğili Aldırma
 • Kasık siğili Tedavisi
 • Kasık siğili Yakma Fiyatları
 • Kasık siğili Yaktırma Fiyatı
 • Kasık siğili Dondurma Fiyatı
 • Kasık siğili Aldırma Fiyatı
 • Kasık siğili Yaktırma Ücreti
 • Kasık siğili Dondurma Ücreti
 • Kasık siğili Aldırma Ücreti